1,5 % dla szkoły KRS:
0000 120 773 Cel szczegółowy: Szkoła - Elbląg

Tytuł wpłaty: „Darowizna na cele oświatowe” Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego
ul. Akacjowa 5, 31-466 Kraków
BNP Paribas: 83 1600 1013 1846 6783 0000 0003

 

Jako duszpasterze i wychowawcy pracujący z dziećmi i z młodzieżą włączamy się w działanie Kościoła na rzecz chronienia ich i naprawiania zła wyrządzonego im w przeszłości. Być może nie wiemy o wszystkich przypadkach wykorzystania małoletnich lub nadużyciach władzy i sumienia względem dorosłych, które miały miejsce w naszym pijarskim środowisku. Dlatego apelujemy do osób mających jakąkolwiek wiedzę o takich przestępstwach, aby je zgłaszały. W naszej Prowincji zgłoszenia przyjmuje Delegat Prowincjała ds. ochrony małoletnich i dorosłych.

 

DELEGATEM PROWINCJAŁA ZAKONU PIJARÓW DS. OCHRONY MAŁOLETNICH I DOROSŁYCH jest o. Piotr Różański SP, ul. Cieplicka 9, 58-560 Jelenia Góra; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

SZKOLNYM DELEGATEM DS. OCHRONY MAŁOLETNICH I DOROSŁYCH jest p. Alicja Jankowska, psycholog

 

Pomoc w zgłoszeniu można znaleźć na stronie: zranieni.info oraz pod telefonem: 800 280 900 w godzinach od 19 do 22.

 

Przypominamy, że osoby które dowiedziały się o wykorzystaniu seksualnym dzieci i młodzieży do 15 roku życia, mają obowiązek zgłoszenia tego przestępstwa do organów ścigania.

Przyjazna atmosfera i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa to zobowiązanie wszystkich osób tworzących społeczność szkolną: dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców.

 

Normy i zasady ochrony dzieci i młodzieży w Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów - pdf