Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
6 grudnia - Święto szkoły

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 

 

    Październik, to wyjątkowy czas modlitwy różańcowej. Dzieci z naszej pijarskiej szkoły codziennie spotykały się na modlitwie różańcowej w szkolnej kaplicy o godz. 14.30. Można, by rzec, że dzieci wyruszyły w 30 dniową wędrówkę poznając różnych świętych i błogosławionych, którzy postawili Jezusa w centrum swojego życia i dla których modlitwa różańcowa była bardzo ważna. „ Żywe kamienie – różaniec w życiu świętych” – to myśl przewodnia tegorocznych nabożeństw.  
   Najmłodsi wzięli również udział w konkursie różańcowym, który stał się okazją do wykazania się pomysłowością. Kreatywność naszych uczniów jak co roku nie znała granic. Wśród wykonanych różańców można było zauważyć różnorodne formy pracy. W tym roku pojawiły się różańce zrobione z  kasztanów, żołędzi, orzechów, plasteliny, a nawet z kluczy i wielu innych materiałów. 
  Spośród wszystkich różańców komisja wybrała najbardziej pomysłowe i oryginalne. Nagrodzeni oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody, pozostali zaś uczestnicy konkursu pamiątkowy upominek, bo przecież każdy kto podjął się trudu pracy jest zwycięzcą.
    Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za pomoc oraz tym, którzy podjęli trud, poświęcili swój wolny czas i wzięli udział w konkursie. 

 

Copyright © 2023 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.