Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
6 grudnia - Dzień Patrona Szkoły

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 

 

 
   Szanowni Państwo, drodzy uczniowie,
 

za nami pierwszy etap naszego wsparcia - modlitwa. Nie przestawajmy. Już jutro w Środę Popielcową rozpoczynamy w całym Kościele dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy. W naszej szkolnej kaplicy Adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.00 do 15.30. Współbracia z Ukrainy i siostry z nimi współpracujące proszą o kontynuację modlitwy i przekazują świadectwo, jak bardzo - wręcz fizycznie - odczuwają naszą obecność i wsparcie. Bardzo Wam dziękuję.

Etap drugi - szkoła.

Mamy możliwość przyjąć dzieci do naszej szkoły - oczywiście wg możliwości ilościowych do poszczególnych klas szkoły podstawowej i liceum. I tak, w szkole podstawowej: zerówka - 10 osób, 2SP - 3 osoby, 3SP - 3 osoby, 5SP - 3 osoby, 6SP - 3 osoby, 8SP - 6 osób, w liceum: 1aLO - 6 osób, 2aLO - 5 osób, 3hmLO - 1 osoba.

Proszę przekazywać informację w waszych środowiskach, niech taka informacja będzie dostępna szeroko. Wg wytycznych MEiN szkoła będzie potrzebowała dokumentu potwierdzającego ilość lat przebytej edukacji w Ukrainie. Jeśli rodzice nie posiadają tutaj takich dokumentów, wystarczy oświadczenie pisemne. Dokumenty nie muszą być tłumaczone u przysięgłych tłumaczy. Kiedy dołączą do nas dzieci, będę prosił o pomoc w sfinansowaniu obiadów. Jeśli mają Państwo informacje o dzieciach z ukraińskich rodzin w wieku szkolnym, które chciałyby uczyć się w naszej szkole, proszę się kontaktować Librusem, szkolnym mailem, telefonicznie lub bezpośrednio do dyrekcji szkoły.

Mamy już wśród naszych nauczycieli wolontariuszy do poprowadzenia dodatkowych zajęć z j. polskiego. Jeśli mają Państwo informacje dotyczące osób znających j. ukraiński lub/i rosyjski, którzy chcieliby włączyć się w pomoc jako wolontariusze, to proszę o zgłaszanie się za pośrednictwem Librusa, maila szkolnego, telefonicznie lub bezpośrednio do dyrekcji szkoły.

 

Wkrótce pojawi się kolejna informacja o pomocy. Etap trzeci - zbiórka rzeczy.

Św. Józef Kalasancjusz nas łączy.

Królowo Pokoju - módl się za nami.

 

Z Bogiem. Pozdrawiam.

o. Rafał Roszer SP

Panie, uczyń mnie narzędziem Twego pokoju.
Tam, gdzie nienawiść – pozwól mi siać miłość,
gdzie krzywda – przebaczenie,
gdzie zwątpienie – wiarę,
gdzie rozpacz – nadzieję,
gdzie mrok – światło,
tam gdzie smutek – radość.
Spraw, Panie, abym nie tyle szukał pociechy,
ile pociechę dawał;
nie tyle szukał zrozumienia, co rozumiał
nie tyle był kochany, ile kochał.
Albowiem dając – otrzymujemy,
przebaczając – zyskujemy przebaczenie,
a umierając – rodzimy się do życia wiecznego.
(św. Franciszek z Asyżu)                   
     

Copyright © 2022 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.