Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
28-30.09 matura próbna

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 

 

 
   Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza od 2016 roku organizuje 3-etapowy konkurs literacki dla młodzieży o Nagrodę Giętkiego Pióra, który jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-18 lat.

Poezja Słowackiego „…aby język giętki…” stała się inspiracją dla powołania konkursu literackiego rozwijającego kluczowe kompetencje uczniów (kompetencje językowe) oraz zapewniającego rozwój intelektualny, zdolności i talenty uczniów. Daje też możliwość publicznej prezentacji utworów literackich młodych adeptów sztuki pisarskiej w drukowanym wydawnictwie, w wersji elektronicznej na stronie konkursu i w wersji scenicznej – spektaklu teatralnego.

Każdego roku inspiracją dla uczestników konkursu jest pisarstwo polskich wybitnych twórców: Henryk Sienkiewicz w 2016 r., Joseph Conrad Korzeniowski w 2017 r., Zbigniew Herbert – 2018, Stanisław Wyspiański – 2019, Karol Wojtyła – 2020.

W 2021 roku konkurs odwołuje się do literatury i osoby Patrona Roku Stanisława Lema – w 100 rocznicę Jego urodzin.

Aby stać się laureatem konkursu trzeba wykazać się nie tylko talentem , ale również umiejętnościami tworzenia różnorodnych form literackich oraz ogromną wiedzą i oczytaniem. 

Za nami J - brawo Szymonie – już dwa z trzech etapów. Do tej pory Szymon C. (uczeń kl. II LO) napisał esej dotyczący twórczości Stanisława Lema oraz bajkę inspirowaną jego dorobkiem literackim. Przed Szymonem  ostatnie zadanie – scenariusz teatralny.

Zapraszamy do przeczytania prac nagrodzonych w poprzednich etapach.

Esej:

https://gietkiepioro.pl/3836-lem/

Bajka:

https://gietkiepioro.pl/nieskonczonosc/

Copyright © 2022 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.