Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
21 lutego - Msza św. wspólnoty szkolnej

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 

 

 
           Dnia 21 września 2020 roku w pięknym słonecznym dniu dzieci z czwartej klasy 
odbyły pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, gdzie zapoznały się z historią tego miejsca i objawień Matki Bożej i gdzie wspólnie odmówiły Różaniec,
do którego szczególnie zapraszała Maryja. Przy gietrzwałdzkim źródełku dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i zawierzyły się opiece Matki Bożej. 
Podczas Eucharystii o godz. 12.00. czwartoklasiści dziękowali Panu Bogu za dar 
Pierwszej Komunii Świętej prosząc o łaskę wytrwania na drodze wiary. 
Dzieciom towarzyszyło dwoje rodziców oraz pani wychowawczyni Katarzyna, kleryk pijarskiego seminarium  - Jakub oraz o. Stanisław.  
     
         Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu i Maryi Bożej Matce za ten piękny dzień,
za radość i pokój serca. 
Dziękujemy rodzicom i wychowawcom oraz gospodarzom tego miejsca -  Księżom Kanonikom Regularnym za życzliwe przyjęcie. 
 
     Gietrzwałd, położony w połowie drogi między Olsztynem i Ostródą, na skraju południowej Warmii, to miejsce objawień Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku i do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władzę kościelną.  Miejsce szczególnie uświęcone obecnością Maryi i wielkim do Niej nabożeństwem, trwającym od XVI wieku, gdy w kościele pojawił się słynący łaskami cudowny obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. 10 września 1967 roku koronowany papieskimi koronami przez ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski. 
Gotycki kościół parafialny w Gietrzwałdzie z XV wieku został ustanowiony w 1970 roku przez Ojca Świętego Pawła VI Bazyliką Mniejszą. 

 

 

Copyright © 2021 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.