Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
19.02 - Eucharystia Wspólnoty Szkolnej

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 

 

 
                    Kuratorium Oświaty w Olsztynie ogłosiło wyniki konkursów przedmiotowych.
Oto wyniki z naszej szkoły podstawowej:
 
Matematyka - Stanisław Batko (laureat)
Fizyka - Stanisław Batko (laureat)
Informatyka - Stanisław Batko (laureat) - najwyższy wynik!!!
Historia - Wojciech Grajczak (laureat) - najwyższy wynik !!!
Język angielski - Weronika Głuch (finalistka).
 
        Gratulujemy wszystkim wygranym, to ogromny sukces i satysfakcja dla uczniów,
nauczycieli i rodziców. 
Weroniko, Staszku, Wojtku, niech Wasze osiągnięcia pociągną innych
do naśladowania Was w zdobywaniu wiedzy i mądrości.
 

 https://pijarzy.pl/news,4136.html

https://www.ko.olsztyn.pl/2023/03/17/laureaci-i-finalisci-konkursow-przedmiotowych-z-roku-szkolnego-2022-2023/

 

 

 
   Przyczyny i pierwsze skutki zmiany klimatu znamy już od kilkudziesięciu lat. Intensywny rozwój przemysłu i niszczenie ekosystemów leśnych powodują znaczny wzrost stężenia gazów cieplarnianych, głównie dwutlenku węgla oraz metanu w atmosferze. Szacuje się, że w ciągu ostatnich stu lat zawartość tych gazów w atmosferze wzrosła o 20 %, co spowodowało nasilenie efektu cieplarnianego. 
Efekt ten jest naturalnym procesem umożliwiającym istnienie życia na Ziemi po przez zatrzymywanie ciepła blisko jego powierzchni. Nasilenie tego procesu prowadzi do:
• zmian układu stref klimatycznych,
• zaburzenia krążenia mas powietrza,
• topnienia lodowców oraz podnoszenia się poziomu mórz i oceanów, a w                       konsekwencji zatapianie części lądów,
• zwiększenie częstotliwości występowania gwałtownych zjawisk pogodowych.
 
 

Czytaj więcej...

 

 

 
   
 
 
 
 
 
     W miniony weekend Błażej Jezierski, uczeń kl. I LO,
wraz z partnerką rywalizowali w międzynarodowym turnieju tańca sportowego
Malta Dance Sport Cup 2023 organizowanym w Mellieha. 
Wywalczyli trzecie miejsce i do Polski wrócili z brązowym medalem. 
 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

 

 
   

Zapraszamy serdecznie

15 lutego w godz. 16.00-19.00

na dzień Otwarty Szkoły

do wspólnego poznawania i odkrywania.

 
 
 

 

 

 
    W Weekend Cudów Szlachetnej Paczki nasze dary trafiły do rąk pani Joanny. Otrzymaliśmy następującą wiadomość od Wolontariusza opiekującego się panią Asią: "...przed chwilką wróciłam do domu. Zmęczona, ale szczęśliwa. To wielka radość widzieć szczęście w oczach obdarowanych. To, co zespół Waszej szkoły uczynił dla naszej podopiecznej przerasta wszelkie oczekiwania. Ona będzie miała w tym roku niezapomniane Święta. Wszystko doskonale na nią pasuje. I jest cudne. Dziękuję w imieniu całego naszego zespołu Szlachetnej Paczki."
   Dziękujemy Wszystkim Ofiarodawcom, którzy włączyli się w to szlachetne dzieło. Dziękujemy za każdy dar, za każdą złotówkę. Zebraliśmy niemałe zapasy żywności, kosmetyków, środków czystości i higieny. Pani Joanna otrzymała wymarzony odkurzacz, patelnię, zimową kurtkę, dwie pary butów, ciepły dres, spodnie, bluzkę, torbę na zakupy oraz środki na zakup opału.
 
Dziękujemy uczennicom i uczniom klasy III i IV LO za pomoc w zapakowaniu kolorowych paczek i przygotowaniu ich do transportu.
 
POMNOŻYLIŚMY DOBRO !!!
 
 

 

 

  
 
       W ramach projektu „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” realizowanego przez Polską Prowincję Zakonu Pijarów, dzięki środkom pochodzącym z Programu Wsparcia Edukacji, rodzice i dzieci naszej szkoły mogli wziąć udział w wyjeździe do Lidzbarka Warmińskiego i Ornety.  
W czasie warsztatów uczestnicy zajęć mieli możliwość bliżej poznać swój region oraz pogłębić wiedzę na temat historii i tradycji Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety.
 

 

 

  
   28 października 2022 r. nasza szkoła wzięła udział  w  III MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VII OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”. Wydarzenie to realizowane było w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
     Czytanie w naszej szkole odbywało się w klasach pod opieką nauczycieli, na korytarzach szkolnych, w bibliotece. Czytaliśmy książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Do wydarzenia dołączył także oddział przedszkolny. Uczniowie czytali sami po cichu, a niektórzy słuchali głośnego czytania nauczycieli. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Tego dnia podczas przerw w naszej szkole czytały 152 osoby!
 

 

 

 
   
 
 
       Poznaj Polskę na sportowo to konkurs wiedzy o piłce nożnej zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej. W konkursie wziął udział nasz uczeń klasy 8 SP Miłosz Urbaniak i uzyskał wysokie 9. miejsce w naszym województwie warmińsko - mazurskim
Miłosz pokonał kilkaset startujących w konkursie.
 
Gratulacje!
Miłoszu, życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 
 
        27 października 2022 roku aula naszej elbląskiej szkoły, podobnie jak w wielu innych szkołach pijarskich i placówkach w Polsce i za granicą, zamieniła się w Niebo. 
    Tego dnia przed południem można było spotkać u nas wielu świętych. A to wszystko za sprawą tegorocznego Balu Wszystkich Świętych zorganizowanego dla dzieci przez wychowawczynie młodszych klas. W czasie balu był czas na tańce i zabawy, na teleturniej o świętych oraz coś dla ciała czyli słodki poczęstunek w klasach.
       Bal wspomogli i poprowadzili licealiści z klas I, II i III naszego LO.

 

 

 
 
          Lena Wierzchowska, uczennica klasy 3 SP, w dniach 18 - 22 października, wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym. Wyśpiewała 3 miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki o "Patriotyczną Nutę".
Ideą festiwalu jest rozwijanie wrażliwości na piękno poezji polskiej, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz popularyzacja polskiej piosenki patriotycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Finał Festiwalu odbył się w klubie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
 
Leno, gratulujemy!
 
 
 
zdjęcie - T. Sułkowski 

 

 

 
         W najbliższy piątek 28 października dołączamy się do akcji czytelniczej bicia rekordu w czytaniu na przerwie - na wszystkich  przerwach międzylekcyjnych.
Grupy szkolne przebywające w tym czasie poza placówką np. na wycieczkach szkolnych również mogą wziąć udział w biciu rekordu w czytaniu.
 
Zabierz swą ulubioną książkę i czytaj na każdej przerwie.
 
Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
 

 

 

 
     
 
 
 
Jak co roku jeden z naszych uczniów staje się
stypendystą Prezesa Rady Ministrów.
W tym roku został nim Marcin Lelujko,
uczeń klasy II naszego pijarskiego liceum.
 
 
Marcinie, gratulujemy i życzymy Ci wielu sukcesów i radości z własnego rozwoju 

 

 

 
     
      Nasza szkoła włączyła się w inicjatywę Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. 30 września reprezentacja naszych uczniów wzięła udział w 11. Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca, pijara - założyciela Stowarzyszenia "Parafiada" im. św. Józefa Kalasancjusza. 
     Na miejscu odbyło się wiele sportowych wydarzeń: rozgrywki w "dwa ognie", piłkę nożną, piłkę koszykową, skoki przez skakankę, rzuty piłeczkami do celu czy wszystkim znane i lubiane tańce pijarskie. Cały dzień uczestnikom imprezy przyświecała idea głoszona przez o. Józefa Jońca SP: "Ruch rzeźbi serce, umysł i ciało".  

 

 

 

 
     
     23 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej. 
Starsi koledzy z klasy drugiej i trzeciej przygotowali całą uroczystość wraz z wychowawczyniami - paniami Beatą, Marią, Moniką i Eweliną.
Wspólna zabawa i mini zawody integracyjne przebiegły wzorowo.
 
 Witamy nowych uczniów w naszej szkole. 

Czytaj więcej...

 

 

 
     
 
W dniu 28 września 2022 r. zmarł ks. bp Jan Styrna, biskup elbląski senior.
 
 
Biskup Jan Styrna i Pijarzy
 
        Staraniem bpa Jana Styrny, Zakon Pijarów został sprowadzony do Elbląga i 1 września 2004 r. rozpoczął swoją służbę na rzecz Diecezji Elbląskiej, która trwa do dziś. Od 18 lat Pijarzy prowadzą w Elblągu Zespół Szkół Zakonu Pijarów (Publiczna Szkoła Podstawowa i Publiczne Liceum Ogólnokształcące). Zgodnie z życzeniem bpa Jana Styrny, patronem szkoły został św. Mikołaj - patron elbląskiej katedry, miasta Elbląg i żeglarzy.
 
      6 grudnia 2014 r. bp Jan Styrna został uhonorowany przez Generała Zakonu Pijarów - o. Pedro Aguado SP -  Dyplomem Konfraterni. Najwyższym sposobem uznania wobec świeckich współpracowników, jak również duchownych nienależących do Zakonu jest przyznawany przez Ojca Generała Dyplom Konfraterni (Współbraterstwa). Przyznanie Dyplomu oznacza duchowe przyłączenie osoby do grona pijarów. Jak mówi punkt 225 Reguł Zakonu Szkół Pobożnych "Osoby, które otrzymały taki dyplom, uczestniczą w dobrodziejstwach duchowych naszego Zakonu".

Czytaj więcej...

Copyright © 2023 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.