Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
22.01-2.02 Ferie zimowe

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 

 

   
 
   
      Zapraszamy na Koncert Kolęd,
który odbędzie się 17 stycznia 2024 r. o godz. 18:45
w kościele bł. Franciszki Siedliskiej przy ul. Willowej w Elblągu.
 
W koncercie udział wezmą:
Grupa Muzyczna Zespołu Szkół Pijarskich
Chór Parafii Wszystkich Świętych
Zespół SZWAGRY z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu TACY SAMI
 
 

 

 

 

   
 
      W sobotę 13 stycznia klasa 3 SP wystąpiła z przedstawieniem Jasełek
w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu.
Nasze dzieciaki zostały tam zaproszone przez ks. bp Wojciecha Skibickiego. 
Wcześniej klasa 3 dała dwa przedstawienia:
w szkole i w Domu Pomocy Społecznej.
 
Brawo Dzieciaki!
 

 

2024 01 14 tarcza 

 

 

   
 
   
      Po raz kolejny społeczność naszej szkoły wsparła osoby w potrzebie. Za nami weekend cudów, czyli weekend, kiedy naszymi prezentami zostały obdarowane Panie Maria i Dagmara. 
  Każdej osobie, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się wsparcia naszych podopiecznych składamy najgorętsze podziękowania i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie dać radość najbardziej potrzebującym. 
 
   Uczniowie naszej szkoły przygotowali też ponad 80 kartek świątecznych dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki. 
 
Dziękujemy za Wasze Dobre Serca!!!

Czytaj więcej...

 

 

   
   
 
    25 listopada przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. W tym dniu obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole dzieci z Oddziału Przedszkolnego i z klas I-III SP również świętowały ten dzień.
To był dzień zadań specjalnych. Obfitował w gry, zabawy, karty pracy, misie-opaski, owocowe misie itp. W szkole zagościły różnego rodzaju pluszaki. Każde dziecko otrzymało mały upominek - misiowy breloczek.

Czytaj więcej...

 

 

    Październik, to wyjątkowy czas modlitwy różańcowej. Dzieci z naszej pijarskiej szkoły codziennie spotykały się na modlitwie różańcowej w szkolnej kaplicy o godz. 14.30. Można, by rzec, że dzieci wyruszyły w 30 dniową wędrówkę poznając różnych świętych i błogosławionych, którzy postawili Jezusa w centrum swojego życia i dla których modlitwa różańcowa była bardzo ważna. „ Żywe kamienie – różaniec w życiu świętych” – to myśl przewodnia tegorocznych nabożeństw.  
   Najmłodsi wzięli również udział w konkursie różańcowym, który stał się okazją do wykazania się pomysłowością. Kreatywność naszych uczniów jak co roku nie znała granic. Wśród wykonanych różańców można było zauważyć różnorodne formy pracy. W tym roku pojawiły się różańce zrobione z  kasztanów, żołędzi, orzechów, plasteliny, a nawet z kluczy i wielu innych materiałów. 
  Spośród wszystkich różańców komisja wybrała najbardziej pomysłowe i oryginalne. Nagrodzeni oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody, pozostali zaś uczestnicy konkursu pamiątkowy upominek, bo przecież każdy kto podjął się trudu pracy jest zwycięzcą.
    Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za pomoc oraz tym, którzy podjęli trud, poświęcili swój wolny czas i wzięli udział w konkursie. 

Czytaj więcej...

 

 

   
 
 
    W ostatnich dniach października odbył się coroczny Bal Wszystkich Świętych. To był dzień pełen wrażeń i wielu emocji. Jak co roku największe poruszenie wywołał pokaz mody. Poza tym były tańce i wiele, wiele zabaw.
   Wielkie podziękowania dla starszych koleżanek i kolegów z liceum, którzy umilali i prowadzili zabawy oraz konkursy.

Czytaj więcej...

 

 

 
 
 
       
 
          W dniu wczorajszym Pani Dyrektor Anna Trykowska otrzymała z rąk Ojca Generała Zakonu Pijarów Pedro Aguado Dyplom Braterstwa, najważniejsze wyróżnienie, jakie pijarzy wręczają osobom świeckim. Wyróżnienie to oznacza duchowe włączenie do Zakonu z wszelkimi przywilejami.
 
Gratulujemy i dzielimy się tą radością.

 

 

 
 
 
 
 
Pani Izabela Galicka zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej
do Grupy Muzycznej.
Spotkania i próby odbywają się w poniedziałki  w godz.13.45 - 14.30.

Copyright © 2024 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.