Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Egzaminy próbne klasy VIII 18.-20 listopada

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 

 

 
 
     Z okazji zbliżającego się PATROCINIUM - święta Opieki św. Józefa Kalasancjusza, serdecznie zapraszamy dzieci klas 1-6 SP do KONKURSU na "Komiks o św. Józefie Kalasancjuszu". 
Prace prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 25 listopada. Nagrody czekają! - między innymi KALENDARZ ADWENTOWY (ze słodkościami). Prace będą oceniane w grupach wiekowych: kl. 1-3 oraz kl. 4-6. Liczymy na pomysły dzieci i piękne prace.
 A kim był Józef Kalasancjusz?
 
Przede wszystkim to wielki przyjaciel i opiekun dzieci, założyciel Zakonu Pijarów oraz pierwszej szkoły podstawowej w Europie, patron szkół chrześcijańskich na całym świecie. Żył w latach 1557 - 1648.
  

 

 

 
Zginął, bo był chrześcijaninem. 
 
     W sobotę, 7 listopada 2020 r. w bazylice Sagrada Familia w Barcelonie odbyła się beatyfikacja wychowanka pijarskiego, Joan Roig i Diggle. W uroczystości wziął udział o. Prowincjał Mateusz Pindelski, który przez kilka lat prowadził jego proces beatyfikacyjny.
 
Zapraszamy do lektury i bliższego poznania życia tego młodego, odważnego męczennika.

 

 

 
 
      Alan Rynkiewicz - uczeń pierwszej klasy naszego liceum - został w tym roku wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta, która  jest organem doradczym Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej. MRM jest nie tylko organem wydającym uchwały i opinie, ale przede wszystkim wspólnotą zdolnej i ambitnej młodzieży, chcącej coś zmienić, by wpłynąć w jakimś stopniu na naszą małą ojczyznę - Elbląg.
Alan został do niej wybrany z ramienia poprzedniej szkoły. W dotychczasowej działalności uczestniczył lub współpracował przy tworzeniu różnych akcji, np. takich jak kiermasz charytatywny. Dzięki MRM rozwinął także swoje zaangażowanie w wolontariat, za co w maju otrzymał tytuł laureata w konkursie "Ośmiu Wspaniałych".   
 
Alanie - życzymy Ci satysfakcji i wspaniałych efektów w podjętym przez Ciebie wyzwaniu.

 

 

  Konkurs różańcowy - Najciekawszy i najpiękniejszy różaniec 
 
„Różaniec - to skarb, który trzeba odkryć”   -  św. Jan Paweł II. 
 
   Odpowiadając na słowa papieża Polaka w naszej Szkole Podstawowej, zorganizowaliśmy jak  co roku  konkurs na wykonanie różańca.
W tym roku dzieci również wykonały piękne różańce, a podczas dużej przerwy każdego dnia modliły się w szkolnej kaplicy odmawiając dziesiątek różańca. Dzieci również zbierały okolicznościowe naklejki, aby z nich ułożyć tryptyk z postacią Papieża św. Jana Pawła II i Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego – prymasa Tysiąclecia. 

 

 

 

 
       
 
      W tym roku szkolnym odbyło się nietypowe spotkanie młodzieży pijarskiej. Nietypowe, bo rocznicowe i do tego zdalne. Młodzi ludzie nie mieli możliwości spotkania się w Krakowie, jednak dzięki technologii informatycznej młodzież z różnych ośrodków pijarskich nawiązała ze sobą kontakt i przeżywała kolejne już dwudzieste SMP.
 
 
 
zdjęcia szkolne - Maria Zwierzyńska

 

 

 
Drodzy Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!
 
   Od poniedziałku począwszy (19 października), każdego dnia podczas Eucharystii, w kaplicy szkolnej będziemy modlić się za wstawiennictwem Czcigodnego Gliceriusza Landrianiego, jednego z pierwszych współpracowników św. Józefa Kalasancjusza, o cud uzdrowienia dla p. Lidii. Jest ona żoną i matką trójki dzieci. Zdiagnozowano u niej guza mózgu.
Zapraszamy również do indywidualnej modlitwy w każdym dniu tygodnia.
Szczęść Boże.
 
Modlitwa za wstawiennictwem Czcigodnego Gliceriusza Landrianiego
Dobry Boże, który okazałeś swoją miłość za pośrednictwem życia i cnót Czcigodnego Gliceriusza Landrianiego i przez jego pośrednictwo przywróciłeś zdrowie chorym i nawróciłeś grzeszników; udziel nam daru, byśmy mogli wkrótce nazywać twojego sługę tytułem błogosławionego; a przez jego wstawiennictwo daj nam łaskę uzdrowienia Lidii, o którą Cię pokornie prosimy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 

 

 
           Dnia 21 września 2020 roku w pięknym słonecznym dniu dzieci z czwartej klasy 
odbyły pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, gdzie zapoznały się z historią tego miejsca i objawień Matki Bożej i gdzie wspólnie odmówiły Różaniec,
do którego szczególnie zapraszała Maryja. Przy gietrzwałdzkim źródełku dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i zawierzyły się opiece Matki Bożej. 
Podczas Eucharystii o godz. 12.00. czwartoklasiści dziękowali Panu Bogu za dar 
Pierwszej Komunii Świętej prosząc o łaskę wytrwania na drodze wiary. 
Dzieciom towarzyszyło dwoje rodziców oraz pani wychowawczyni Katarzyna, kleryk pijarskiego seminarium  - Jakub oraz o. Stanisław.  
     

Czytaj więcej...

 

 

 
     W naszej wspólnocie szkolnej 13 września 2020 roku przeżywaliśmy  bardzo radosny dzień, dzień długo oczekiwany – dzień Pierwszej Komunii Świętej. Kilka dni wcześniej dzieci przystąpiły do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Te dwa wielkie wydarzenia miały miejsce w Stagniewie koło Elbląga w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II. 
Dzięki uprzejmości J.E. Ks. Bp. Józefa Wysockiego i Wspólnoty „Betania”, mogliśmy przeżyć tę piękną uroczystość w tym właśnie miejscu. Mszy świętej przewodniczył o. Stanisław w koncelebrze z o. Jakubem., a panie Izabela G. i Elżbieta P. animowały śpiew pieśni eucharystycznych.
Dzieci otrzymały jako pamiątki ikony Świętej Rodziny. 

Czytaj więcej...

 

 

 
   
 Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w konkursie historycznym 
PAMIĘĆ DLA PRZYSZŁOŚCI – W 80 ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ
 
Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym regulaminem. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania.
 

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

Zespół Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu 5 września 2020 roku, włącza się w ogólnopolską akcję organizowaną przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzeja Dudy - Narodowe Czytanie.

W tym roku czytamy "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Rozpoczynamy o godz. 16.00 w auli szkoły przy ul. Saperów 20, a czytać będą nauczyciele, młodzież i aktorzy. 

"Warunkiem" udziału jest przyniesienie malin - bo jak "Balladyna" to i maliny. 

Serdecznie zapraszamy. 

Copyright © 2020 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.