Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
19.06 - "Msza św. wspólnoty szkolnej, Rocznica I Komunii św."

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 
     
      Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym, ponieważ przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To w 1918 roku po zakończeniu I wojny światowej nasz kraj odzyskał po 123 latach zaborów  niepodległość – tyle historii.
W całym kraju odbywały się i dalej się odbywają różnego rodzaju rocznicowe uroczystości. Podobnie i w naszej szkole, miesiąc temu został ogłoszony konkurs na najładniej przystrojoną w barwy narodowe klasę. Rozstrzygnięcie nastąpiło w czwartek 8 listopada, a wyniki Ojciec dyrektor ogłosił podczas piątkowego apelu. Również korytarze naszej szkoły na tę okoliczność zostały ozdobione przez panią Katarzynę Ławrynowicz w barwy i symbole narodowe.
Dnia 9 listopada odbyło się przedstawienie zatytułowane „Dumni z Polski” skierowane do najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie z klas IV, VI, VII oraz Gimnazjum przygotowali krótkie widowisko słowno - muzyczne pod okiem swoich polonistek pań: Edyty Jurgielewicz i Urszuli Peszyńskiej. Następnie do najmłodszych dołączyli pozostali uczniowie wraz z nauczycielami, aby punktualnie o godzinie 11.11 zaśpiewać hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. Do ogólnopolskiej akcji przyłączyła się także nasza szkoła. W dalszej części uroczystości młodzież licealna pod kierunkiem pań Izabeli Zwierzyńskiej oraz Agnieszki Burandt zaprezentowała krótki spektakl słowno – muzyczny, podczas którego zaprezentowano film „Historia II RP w dziesięć minut”, sylwetki Ojców Niepodległości a także losy naszego kraju do czasów współczesnych.
Całość uroczystości podsumował Ojciec dyrektor cytując słowa św. Jana Pawła II:  „Ojczyzna jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej." Kolejny cytat pochodził już z piosenki Grzegorza Turnaua: Tutaj jestem, gdzie byłem
               Gdzie się urodziłem 
                Tu się wychowałem 
                I tutaj zostałem. 
 

Copyright © 2022 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.