Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
6 grudnia - Święto szkoły

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 
     
    W dniach 20-22 kwietnia 2018 roku w Łowiczu po raz kolejny odbył się Ogólnopolski Przegląd Scholi Pijarskich. W tym roku tematem przewodnim była postać, nowego, świętego pijara o. Faustyna Miguez. W tegorocznym Przeglądzie uczestniczyło 350 osób. Do Łowicza przyjechały grupy z różnych zakątków Polski: z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry - Cieplic, Bolesławca, Krakowa (z dwóch parafii), z Rzeszowa, Katowic oraz uczestniczyła miejscowa schola dziecięca Królowej Pokoju. Ta różnorodność stworzyła wspaniały, radosny klimat w czasie przeglądu.
     Wśród wielu scholi również nasza ekipa śpiewająca z Elbląga – „Elbląska Armia Pana” pod opieką pana Krzysztofa Grzanki, p. Katarzyny Sikorskiej i o. Stanisława.
Oto ekipa elbląska: Barańska Martyna, Ciuła Alicja, Chmielewska Natalia, Chmielewska Helena, Głodnicka Lena, Grzanka Michał, Grzanka Piotr, Kamińska Gabriela, Nowocień Piotr, Neubauer Franciszek, Piskunowicz Hanna, Pilarski Szymon, Pędzisz Julia, Pędzisz Joanna, Piróg Paulina, Piróg Jakub, Sieniuć Helena, Wierzbicka Małgorzata, Wieczerzak Stanisław
     Spotkanie rozpoczęło w piątek 20 kwietnia o godzinie 18.00 wspólną kolacją. Następnie był czas na integrację na dużej sali gimnastycznej. Animatorzy poprowadzili ciekawe zabawy, które pomogły zawiązać wspólnotę. Wieczorem miał miejsce kalasantyński wieczór uwielbienia w formie refleksji słowno-muzycznej w oparciu o życie św. Faustyna Migueza. W sobotę przed południem odbyły się warsztaty muzyczne w pięciu grupach: śpiewu, tańca, gitar, instrumentów perkusyjnych oraz smyczkowych. Po obiedzie był czas na spacer, a już o godzinie 15.00 na scenie miały miejsce próby kolejnych zespołów. Po południu o godzinie 17.30 przyszedł czas na występy. Każda grupa przygotowała 3 utwory, były też piosenki o św. Faustynie. Wieczorem, po kolacji odbyły się słynne „tańce pijarskie”, a na sam koniec dnia wspólna modlitwa. W niedzielę rano o godzinie 9.30 uczestnicy spotkania wzięli udział we Mszy św, w kościele pijarskim. Po Eucharystii uroczyście zakończono Przegląd. Każda grupa otrzymała pamiątkową statuetkę, był czas podziękowań i jak zawsze trzeba było powiedzieć: Do zobaczenia za rok. Przegląd był wspaniałym czasem integracji, zgłębiania wiary, wspólnej modlitwy i oczywiście bliższego poznania św. Faustyna Migueza.
więcej informacji: 
film:
 
 

Copyright © 2023 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.