Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
6 grudnia - Święto szkoły

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 
    .
     W dniach 20-24.01.2018 r. odbył się rodzinny, szkoleniowo-rekreacyjny wyjazd zimowy do Sztutowa, zorganizowany dla rodziców i dzieci uczących się w naszej szkole podstawowej i gimnazjum. Z informacji zwrotnych od uczestników, wiemy, że był to dla nich czas wspólnego wypoczynku, zabawy, integracji, zdobywania nowej wiedzy a także wymiany doświadczeń rodzicielskich. Zgodnie z planem wyjazdu, codziennie, w ośrodku lub w terenie, odbywały się zorganizowane zabawy i zajęcia tematyczne dla dzieci, prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły oraz zajęcia warsztatowe dla rodziców („Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” -ogólnopolski program opartym na idei wychowania bez porażek T. Gordona oraz metodzie A. Faber i E. Mazlish, autorek książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” ).
Zajęcia dla dzieci prowadziły: p. K. Jussis, p. K. Trzoska, p. A. Pastewska, p. K. Sikorska, p. E. Bożek. Nieocenioną pomocą dla prowadzących był kleryk Emil. Również uczennice naszego gimnazjum – Maria Zwierzyńska i Julia Gannon doskonale sprawdziły się w roli animatorów – wolontariuszy towarzyszącym i pomagającym w pracy z dziećmi. 
W czasie wyjazdu uczestników odwiedzili goście – o. Dyrektor R. Roszer i o. S. Płaszewski, którzy odprawili Msze Święte. Korzystając z pięknej pogody, zorganizowane zostały wspólne zabawy sportowe na świeżym powietrzu oraz kulig. Prowadzący mają nadzieję, że taki wyjazd był bardzo atrakcyjną i rozwijającą formą wspólnego spędzania czasu dla rodziców, dzieci, jak i dla nich samych. Był doskonałą okazją do rozmowy na temat współpracy rodziców i szkoły w zakresie pracy wychowawczej z dziećmi.
Panie I. Galicka i M. Szczypińska serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom wyjazdu i pracownikom za wspólnie spędzony czas, wspólną zabawę i pracę.

 

 

 

 

 

Copyright © 2023 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.