Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
6 grudnia - Święto szkoły

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 
 
         We wtorek 31.10.2017r. na korytarzach i w klasach naszej szkoły  pojawili się świeci. Po raz kolejny pokazaliśmy,
 jak dobro może być radosne i piękne. Bractwo Szkól Pobożnych działające w ZSP w Elblągu po raz kolejny 
zorganizowało Bal Wszystkich Świętych. W takt pijarskich tańców i pląsów wesoło podskakiwali  święci i błogosławieni, dobrze znani starszym i młodszym uczniom, a Ci potrafili wskazać zalety osób, za które się przebrali oraz opowiedzieć różne fakty z ich życia. Wiadomo, że ducha kształtuje także rywalizacja sportowa i wiedza. Tego dnia nie zabrakło konkurencji sprawnościowych – dlatego święci z poświęceniem gimnastykowali się pod trzonkiem miotły, a potem w zespołach klasowych zabłysnęli wiedzą przy rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów i quizów. Klasy  I – III SP wykazały się bardzo wyrównanym poziomem swoich informacji o życiu i działalności św. Faustyna Migueza , tak jak i młodzież klas: VI i VII, natomiast wśród klas IV – V najlepsza była klasa piąta. Święty Faustyn to pijar kanonizowany przez Ojca Franciszka I w dniu 15 października 2017r.
    Bal zakończyło rozstrzygnięcie konkursów klasowych, słodkie upominki dla przebranych osób. Dodatkowo poszczególne klasy SP udały się do ciężko pracujących gimnazjalistów i licealistów , aby wspólnie z nimi w krótkiej modlitwie polecić się opiece świętych patronów. Wszystko odbyło się sprawie i radośnie dzięki pomocy licealistów, za co serdecznie dziękujemy – i tym którzy uczyli nas pijarskich zabaw, i tym którzy zadbali o sprawnie działający sprzęt. 
Zabawa  trwała krótko, ale dobro i piękno towarzyszy nam przez cały rok, każdego dnia, aż do następnego spotkania ze 
świętymi w naszej szkole. Dzięki swej wierze i modlitwie możemy też liczyć na codzienne spotkania ze świętymi w naszym życiu. A oto kilka zdjęć – Kochani Rodzice widzicie, jakie efekty przyniósł  Wasz trud włożony w przygotowanie kostiumów szkolnych świętych.
Pod tym linkiem także to, co zobaczył nasz gość – Pan Łukasz Sianożęcki z „Gościa Niedzielnego”

 

 

Copyright © 2023 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.