Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Rekolekcje Wielkopostne 20-22.03

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 
    .
            Wczoraj 14 marca w naszej szkole odbył się dzień otwarty. Naszymi gośćmi byli rodzice,
którzy myślą o edukacji swoich dzieci. Odwiedzające nas dzieci miały możliwość uczestniczenia
w różnych zajęciach i poznawania szkoły. Wędrówkę małych gości wyznaczała mapa. Trzymając się wyznaczonej trasy, dzieci podążały na spotkanie z robotami, sprawdzały swoją sprawność fizyczną, poznawały magiczny świat fizyki, chemii, rysowały, wykonywały kartki świąteczne, gościły w szkockiej kawiarence oraz uczestniczyły w wielu innych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Rodzice w tym czasie mieli możliwość rozmowy z nauczycielami, a także spotkania z dyrekcją
O wczorajszym wydarzeniu napisał także Gość Elbląski.
 
    .
   
 
      Zapraszamy na Dni Otwartych Drzwi w naszej szkole, które odbędą się
14 marca i 6 kwietnia tego roku.
Po raz kolejny zapraszamy rodziców i dzieci do odwiedzenia naszej szkoły
i zapoznania się z jej niecodzienną ofertą.
Czekamy na Was w godz. od 16.00 do 19.00.
 
    .
   
 
   Jeśli masz 16-30 lat, jesteś związany ze środowiskiem pijarskim i nie możesz bezpośrednio zaangażować się w pracę Synodu szkolnego, a chciałbyś podzielić się z nami swoimi uwagami, zapraszamy do wypełnienia ankiety. Ankieta jest całkowicie anonimowa, jej wypełnienie zajmuje niecałe 20 minut. Kwestionariusz będzie dostępny do 31 marca. link
 
 
    .
   
   Dwie uczennice naszej szkoły: Julia Ganon i Alicja Chmielewska wzięły udział w konkursie recytatorskim "Czytamy Herberta" zorganizowanym przez III LO w Elblągu we współpracy z Telewizją Truso. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie sylwetki i twórczości poety- Zbigniewa Herberta, uwrażliwienie na piękno poezji i kształcenie umiejętności recytacji. Nagrodą dla dziesięciu laureatów konkursu był udział w nagraniu programu telewizyjnego, który TV Truso zrealizuje w czytelni III LO, a następnie wyemituje w cyklu poświęconym poecie.
   Obydwie uczennice naszej szkoły odniosły zwycięstwo i wezmą udział w nagraniu tego programu. Gratulujemy!
 
    .
   
     Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że w roku szkolnym 2018/2019 planujemy w naszej szkole otworzyć oddział przedszkolny, tzw.zerówkę.
                               
                                 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły.
 
 
 
 
 kwestionariusz - tutaj
 
    
       Papież Franciszek zapowiedział Synod Kościoła poświęcony tematowi: „Młodzież, Wiara i Rozeznanie Powołania”. Z tego powodu Generał Zakonu Pijarów o. Pedro Aguado Cuesta zaprosił wszystkie wspólnoty pijarskie do włączenia się w to dzieło. Każda prowincja przeżywa synod na dwóch etapach: lokalnym i prowincjalnym. Etap lokalny zakłada organizację wydarzeń synodalnych podczas których wraz z młodzieżą nauczyciele, rodzice i pijarzy wsłuchają się w głos Ducha Świętego, który mówi do Kościoła. 
     O tym czym jest Synod, kto go zwołał i dlaczego Zakon Szkół Pobożnych włącza się w to dzieło i zaprasza także Ciebie, dowiesz się z niżej podanych źródeł:
 
    
     
 
 
 
         Od wielu lat w różnych regionach Polski dzieci kolędują i zbierają ofiary dla swoich rówieśników w różnych krajach świata, szczególnie dotkniętych wojną, biedą. Grupa dzieci z Pijarskiej Szkoły Podstawowej  z klasy V i III  w Elblągu w dniu 27 grudnia 2017 roku wyruszyła z małą misją - Kolędników Misyjnych włączając się z  pomocą rówieśnikom z Syrii i Libanu. Mali kolędnicy odwiedzili swoje domy , domy przyjaciół i znajomych niosąc dużo radości. Dzieciom towarzyszyły P. Edyta Sieniuć i P. Katarzyna Tajl oraz o. Stanisław. Dziękujemy wszystkim gospodarzom za gościnę i złożoną ofiarę na rzecz dzieci w Syrii i Libanie.

Czytaj więcej...

 
    .
      W ramach projektu, który realizuje nasza szkoła, oprócz zajęć z uczniami, odbyły się w ostatnim czasie szkolenia dla kadry pedagogicznej. W dniach 9.02-12.02 panie Arleta i Ala wzięły udział w XXVII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki w Poznaniu. Spotkanie to przebiegało pod hasłem: Matematyka - dodaj do ulubionych! Ponad 600 nauczycieli z całej Polski wymieniało się doświadczeniami i brało udział w bogatej gamie warsztatów, konferencji i wykładów. Nasze panie przywiozły z Poznania mnóstwo materiałów szkoleniowych, książek a także wiele ciekawych pomysłów, którymi podzielą się z uczniami i nauczycielami.

Czytaj więcej...

 
    .
       Przez krzyż
 
Przez krzyż najprościej 
Przez krzyż najmądrzej
Przez krzyż najlepiej
Przez krzyż najpiękniej
Przez krzyż najciszej
Przez krzyż najgłębiej
Przez krzyż najszerzej
Przez krzyż najwyżej 
 
 
 
            W czasie WIELKIEGO POSTU zapraszamy do szkolnej kaplicy
               na DROGĘ KRZYŻOWĄ  w PIĄTKI o godz. 14.45. 

 

 
         
         Na sto dni przed najważniejszymi egzaminami maturzyści z  naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym. Jak we wstępie podkreślili “Bal ten trwa zaledwie jedną noc” i ten właśnie wieczór był dla nich czasem odstąpienia od trosk codzienności i nauki.Wszyscy uczniowie klasy III, tworząc dziesięć par dumnie kroczyli po parkiecie, aby uświetnić polską tradycję, wykonując poloneza. Podczas tańca można było zauważyć swobodę, a nawet usłyszeć ciche chichotanie. 
       Następnie o zabranie głosu został poproszony Ojciec Dyrektor Rafał Roszer. “Bądźcie odważni, radośni, wytrwali i nie bójcie się oddać wszystkiego co macie Jezusowi”- mówił.

Czytaj więcej...

 
    .
          Szanowni Rodzice i Przyjaciele Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu!  
Informujemy, że podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% przy rozliczaniu rocznego podatku dochodowego. Aby przekazać 1% podatku należy wypełniając PIT w stosownej rubryce wpisać nazwę fundacji i numer pod jakim widniej w Krajowym Rejestrze Sądowym, oraz określić kwotę do przekazania. 
Serdecznie dziękujemy.
Fundacja „Krąg Przyjaciół Dziecka” im. św. Józefa Kalasancjusza – numer KRS: 0000120773 z dopiskiem „Szkoły Elbląg”. 

 

 

 
    .
     W dniach 20-24.01.2018 r. odbył się rodzinny, szkoleniowo-rekreacyjny wyjazd zimowy do Sztutowa, zorganizowany dla rodziców i dzieci uczących się w naszej szkole podstawowej i gimnazjum. Z informacji zwrotnych od uczestników, wiemy, że był to dla nich czas wspólnego wypoczynku, zabawy, integracji, zdobywania nowej wiedzy a także wymiany doświadczeń rodzicielskich. Zgodnie z planem wyjazdu, codziennie, w ośrodku lub w terenie, odbywały się zorganizowane zabawy i zajęcia tematyczne dla dzieci, prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły oraz zajęcia warsztatowe dla rodziców („Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” -ogólnopolski program opartym na idei wychowania bez porażek T. Gordona oraz metodzie A. Faber i E. Mazlish, autorek książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?” ).

Czytaj więcej...

 
    
      
 
     Pierwszy semestr za nami i taka oto piękna "Złota Dziesiątka". Gratulujemy :) Batko Nina, Nikadon Alicja, Nieczuja – Ostrowska Maria, Gołota Weronika,  Zwierzyńska Maria, Augustynowicz Natalia, Osuch Maria, Wrzosek Jakub, 
Szczudlińska Alicja, Fonferek Piotr.

 

 
    .
              Poniedziałek 15 stycznia 2018 r. był w naszej szkole Dniem Chemii. Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum oraz klasa VII i I liceum uczestniczyli w warsztatach związanych z chemią organiczną i nieorganiczną. Zajęcia odbywały się pod czujnym i dowcipnym okiem panów Łukasza Spornego i Piotra Wróblewskiego. Pasjonaci chemii przybyli z Centrum Chemii w Małej Skali Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po zajęciach warsztatowych odbył się pokaz ciekawych doświadczeń chemicznych dla wszystkich uczniów szkoły. Były płomienie, dymy, huki …. Wszystkie doświadczenia wykonywali sami uczniowie i to było najfajniejsze! Według opinii młodzieży zajęcia i pokazy były: SUPER. Zapraszamy do zajrzenia na stronę internetową wspomnianego Centrum Chemii  https://www.facebook.com/centrumssc/   Do spotkania w przyszłym roku!

 

Czytaj więcej...

 
    .
     Choć przed nami ferie zimowe, ojciec Stanisław myśli już o wakacjach i przygotowuje letni wyjazd pijarski.
Termin: 23.06. – 30.06. 2018 
Miejsce: Wałdowo / k. Ostródy    http://turnusy.owbajka.pl/
Cena: 650 lub 700,00 zł
Zaliczka: 150 zł - do kwietnia br
Obóz dla dzieci - uczniowie klas 2- 6 SP 
Liczba miejsc: 36
Zgłoszenia i organizacja: o. Stanisław 
Zapraszamy!!!

 

 
 
           Trwa rekrutacja dla kandydatów do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej oraz chętnych do pozostałych klas. Szczegóły dotyczące dalszych etapów rekrutacji można znaleźć pod zakładką „Rekrutacja”.

 

 
    
 
     Czy zadajesz sobie wiele pytań? Kim jesteś? Kim dla Ciebie jest Bóg?
Co będziesz robił w przyszłości?… Znalezienie odpowiedzi nie jest łatwe.
Jak wypełnić wszystko to, do czego jesteśmy powołani? Pomocą w głębszej refleksji nad własnym życiem i relacją wobec Boga mogą być rekolekcje.
Pomyśl i podejmij właściwy krok.
30.01-3.02.2018 Kraków
19.02-23.02.2018 Rzeszów
informacje i zapisy - o. Piotr Recki SChP  666397538

 

 
 
            BOŻE NARODZENIE.
       Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.
       Dziecko zmienia życie i przynosi radość. Bóg tak bliski to cud.
       Niech Dzieciątko Jezus obdarzy Was błogosławieństwem i przyniesie radość, pokój i szczęście. 
 

 

 
 
          W piątek, 15 grudnia w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów uczniom gimnazjum za wybitne wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia, między innymi za konkursy przedmiotowe. Stypendia ufundował i wręczył Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. W tym roku przyznane zostały one 198 osobom. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: 
Hubert Maczuga 3a
Przemysław Kutera 3a
Maria Osuch 3a
Alicja Chmielewska 3a
Nadia Nawrocka 2a
Maria Zwierzyäska 2a
Miłosz Szczepanik 2b
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Czytaj więcej...

 
 
               Już po raz dwudziesty  Zespół Szkół Pijarskich im. Św. Mikołaja w Elblągu brał udział pod koniec listopada w  wymianie międzynarodowej młodzieży ze szkołą partnerską Flatow Oberschule z Berlina. Współpraca zaczęła się dla uczniów już w marcu 2007 roku, kiedy to wyjechali oni do Berlina i pracowali nad projektem dotyczącym niekonwencjonalnych metod pozyskiwania energii. Tym razem uczniowie pracowali nad projektem, którego temat dotyczył życia w średniowiecznym mieście na przykładzie miasta Gdańsk. Pracę koordynowali nauczyciele, którzy zorganizowali polsko-niemiecką wymianę – Katarzyna Kostyszyn-Radecka i Katarzyna Jussis z Zespołu Szkół Pijarskich z Elbląga oraz Ruediger Schwandt z Berlina. 

Czytaj więcej...

 
 
                                                                 8 grudnia

       Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 12.00 – 13.00 Godzina Łaski

                                   Zapraszamy do modlitwy 

Czytaj więcej...

 
   
    W dniu 28 listopada obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole Dzień Opieki czyli Patrocinium. Dzień wyjątkowy dla wspólnot pijarskich, a dla nas w tym roku szczególnie, gdyż mogliśmy gościć u siebie o. Józefa Matrasa - prowincjała polskiej prowincji zakonu. Patrocinium obfitowało w wiele wydarzeń, Rano odbyła się Msza św. pod przewodnictwem o. Józefa, każda klasa przygotowała i wspólnie spożyła odświętne śniadanie, grupa teatralna SOME przedstawiła spektakl o samotności we współczesnym świecie, a na koniec w holu naszej szkoły został odsłonięty i poświęcony tryptyk przedstawiający m.in. patronów szkoły.
 
    Korzystając z obecności naszego gościa, zadaliśmy mu kilka pytań, na które z chęcią :) odpowiedział i niniejszym publikujemy na naszej stronie  mini-wywiad z ojcem prowincjałem:
1.  Czy mógłby Ojciec powiedzieć skąd pochodzi - jaka jest rodzinna miejscowość Ojca?(i parę słów o tej miejscowości :) )
Mieszkańcy miejscowości, z której pochodzę, często zadają tego rodzaju zagadkę: Jakie są trzy miejscowości najsłynniejsze na świecie, których nazwy zaczynają się na „Las"? Odpowiedź brzmi: Las Vegas, Las Palmas i... Laskowa :) Tak właśnie nazywa się miejscowość, z której pochodzę: Laskowa –malownicza miejscowość położona w Beskidzie Wyspowym.

Czytaj więcej...

 
          Czym jest samotność? Skąd się bierze? Jakie niesie ze sobą skutki? Czy sam to ość…?
W tym roku zespół teatralny SOME przygotował na Ogólnopolski Przegląd Teatrów w Łowiczu spektakl o intrygującym 
tytule „SAMo-TnO-OŚĆ”.  Skąd taki pomysł? Chcieliśmy, aby jeszcze przed obejrzeniem efektów naszej pracy, pojawiły się 
w głowach odbiorców pytania, wątpliwości    i …. ciekawość. W piętnastominutowej pantomimie opowiadamy historię o nas 
samych, o ludziach, o świecie i o samotności. Samotności, która jest wokół nas, która dotyka każdego, która jest w nas…
Czy nam się udało…? Mamy nadzieję, że tak.
„SAMo- TnO-OŚĆ”

Czytaj więcej...

 
 
                Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!
W dniach 27.11.2017 r. – 05.01.2018 r., w naszej szkole, trwać będzie druga część corocznej akcji charytatywnej – ,,Mam i Tobie dam”. W tych dniach będziemy zbierać odzież dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie oraz dla ich rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Piękne, czyściutkie lub nowe ubrania (spodnie, spódnice, bluzki, kurtki, rękawiczki, czapki, koszulki, bluzy, buty itp.) należy przynosić na dyżurkę szkolną. Wszystkim, którzy przyłączą się do tego dzieła, dziękuje z całego serca Grupa Charytatywna ZSP.
 

 

Czytaj więcej...

2017 12 m roraty

Uwaga!!! Prosimy o zaglądanie do kalendarium na szkolnej stronie i śledzenie zmian godzin rozpoczęcia Rorat

(np. 6 grudnia)

Czytaj więcej...

 
 
     Dnia 8 listopada w Centrum Handlowym Ogrody uczniowie klasy pierwszej liceum i drugiej gimnazjum wzięli udział w wydarzeniu poświęconemu zachęcaniu mieszkańców Elbląga do czytania książek. Na miejsce przyszło ponad piętnaścioro uczestników. Przebrani za bohaterów książek, jeżdżąc na rolkach i rowerach, uczniowie rozdawali zapakowane w szary papier książki przypadkowym osobom spotkanym po drodze. Reakcje odbiorców były przeróżne. Niektórzy z ciekawością wypytywali się, o wydarzenie, inni zwyczajnie brali upominki i odchodzili bez słowa. Znaleźli się też tacy, którzy nie chcieli ich wziąć w ogóle.   
 
 
 

 

 
 
         We wtorek 31.10.2017r. na korytarzach i w klasach naszej szkoły  pojawili się świeci. Po raz kolejny pokazaliśmy,
 jak dobro może być radosne i piękne. Bractwo Szkól Pobożnych działające w ZSP w Elblągu po raz kolejny 
zorganizowało Bal Wszystkich Świętych. W takt pijarskich tańców i pląsów wesoło podskakiwali  święci i błogosławieni, dobrze znani starszym i młodszym uczniom, a Ci potrafili wskazać zalety osób, za które się przebrali oraz opowiedzieć różne fakty z ich życia. Wiadomo, że ducha kształtuje także rywalizacja sportowa i wiedza. Tego dnia nie zabrakło konkurencji sprawnościowych – dlatego święci z poświęceniem gimnastykowali się pod trzonkiem miotły, a potem w zespołach klasowych zabłysnęli wiedzą przy rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów i quizów. Klasy  I – III SP wykazały się bardzo wyrównanym poziomem swoich informacji o życiu i działalności św. Faustyna Migueza , tak jak i młodzież klas: VI i VII, natomiast wśród klas IV – V najlepsza była klasa piąta. Święty Faustyn to pijar kanonizowany przez Ojca Franciszka I w dniu 15 października 2017r.

Czytaj więcej...

 
   
    10 października uczniowie klasy 2 SP wraz z paniami wybrali się do Bażantarni, gdzie spędzili aktywnie czas w parku linowym. Dzieci zostały wyposażone w profesjonalny sprzęt asekuracyjny, następnie przeszły szkolenie, podczas którego pani instruktor tłumaczyła zasady posługiwania się tym sprzętem oraz pokazywała, jak prawidłowo pokonać przeszkody. Wszyscy świetnie się bawili pokonując kolejne etapy trasy. Okazało się, że to niesamowita przygoda i szansa na zmierzenie się ze swoimi słabościami. Pobyt w parku linowym dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w ich  pamięci.
    11 października klasa 2 brała udział w zajęciach plastycznych , w nauce składania kartek techniką origami. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Paleta barw". Celem zajęć było kształtowanie i rozwijanie umiejętności artystycznych u dzieci.
     Pod koniec października drugoklasiści z wielką przyjemnością gościli przedszkolaków z Przedszkola Katolickiego Dorotka. W trakcie spotkania bawiono się się przy muzyce i dzieci wykonały pracę plastyczną "Strach na wróble". Były to zajęcia adaptacyjno-integracyjne.

 

Czytaj więcej...

 
   
    W październiku w Szkole Podstawowej miał miejsce konkurs na najciekawszy różaniec. Mottem konkursu były słowa  Papieża - Polaka św. Jan Pawła II – „Różaniec - to skarb, który trzeba odkryć”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w Konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów i dzieł, które wykonali. Podziękowania także dla Rodziców za pomoc dzieciom młodszym. Nagrody i wyróżnienia zostały rozdane we wtorek 31 października br. 
Wszystkim uczestnikom życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej. Nad całością konkursu pieczę sprawowali p. Katarzyna Ławrynowicz i o. Stanisław.
 

 

 

 
   
     Od 20.09.2017 r. do 18.10.2017 r. trwała w naszej szkole coroczna akcja charytatywna pt. „Mam i Tobie dam – cz.1”, czyli zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. W tym roku również, jak od wielu lat, zebrane materiały trafią do dzieci uczących się obecnie w Publicznej Szkole Podstawowej im. Państwowej Straży Pożarnej w Nowakowie.
Grupa Charytatywna przygotowała i wręczyła słodką nagrodę dwóm klasom, które zebrały najwięcej przyborów szkolnych: klasie III SP i III „b” gim.
Serdecznie dziękujemy, za każdy dar, wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznej zbiórce.
 

Czytaj więcej...

 
   
W nocy 12 października z czwartku na piątek grupa młodzieży III klasy gimnazjum, liceum i absolwentów, pod opieką p. Ali J., p. Agnieszki B. i o. Darka, udała się do Krakowa na kolejne już 17. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, którego myślą przewodnią było CoMuDasz. Piątkowy spacer po mieście Kraka, spotkania ze znajomymi i wspaniała prezentacja naszej grupy rozpoczęły udaną przygodę w duchu kalasantyńskim - www.youtube.com
Konferencje, wspólne posiłki, perfekcyjnie przygotowana zabawa, modlitwa, adoracja, spacer szlakiem krakowskich świątyń, nocne rozmowy, przyjacielskie spotkania, nowe znajomości wypełniały obficie zaplanowany czas. 
Wszystko albo nic - to zachęta do radykalnej postawy i odpowiedzi na pytanie: Co Mu dasz? Pytanie, które staje przed każdym z nas.

Czytaj więcej...

 
 
    W ramach współpracy z przedszkolami w roku szkolnym 2017/18, 29 września.odbyło się I-sze spotkanie integracyjne uczniów klasy III SP z dziećmi sześcioletnimi z Przedszkola nr 26 wraz z wychowawcami. Zajęcia rozpoczęły się od grupowego powitania przez wychowawczynię p. Marysię i wspólnej zabawy " Zaklaszczmy w ręce". Następnie dzieci pięknie odpowiadały na pytania dotyczące jesieni. W dalszej części spotkania wspólnie wykonały pracę plastyczną - jesienną sowę. Na zakończenie zaśpiewały i zatańczyły do piosenki "Orzeszki". Wszystkie dzieci miło i przyjemnie spędziły czas, który na długo pozostanie w ich pamięci.
 
 
 
KONKURS PLASTYCZNY PT. „Mój Anioł Stróż” – klasy I-III
I m-ce Julia Szczepańska kl. I, Wojciech Jakubowski kl. III
II m-ce Maria Pelc kl. I, Paulina Piróg kl. II
III m-ce Miłosz Bielecki kl. III, Wiktoria Wiśniewska kl. III
WYRÓŻNIENIA:
1. Michał Urbaniak kl. I
2. Hanna Piskunowicz kl. II
3. Aleksander Rodziewicz kl. I
4. Krzysztof Jankowiak kl. I
KONKURS PIOSENKI „ANIELSKIEJ”
I miejsce kl. V z piosenką pt. „Tobie chór Aniołów śpiewa”
 
 
 
 
        W związku z obchodami święta Aniołów Stróżów, które przypada w dniu 02.10.2017 r.Grupa Charytatywna ogłasza 2 konkursy: Konkurs plastyczny – dla klas I-III oraz Konkurs na „anielską piosenkę” – dla klas IV-VI.
Konkurs plastyczny - Każdy uczeń może wykonać pracę plastyczną pt. „Mój Anioł Stróż”. Technika i format są dowolne. Wykonane prace należy złożyć w gabinecie pedagoga szkolnego w dniu 02.10.2017 r. (poniedziałek) na długiej przerwie o godz. 10:35-10:50.

Czytaj więcej...

 
 
        
 
          Zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę świętą wspólnoty szkolnej w niedzielę 17 września  o godz. 17.00 w kościele św. Floriana. Podczas Eucharystii uczniowie klasy I SP i kl. I LO złożą uroczyste ślubowanie i zostaną oficjalnie przyjęci do społeczności szkoły.

Copyright © 2018 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.