Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
17.12 Msza św. wspólnoty szkolnej

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 
 
                Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!
W dniach 27.11.2017 r. – 05.01.2018 r., w naszej szkole, trwać będzie druga część corocznej akcji charytatywnej – ,,Mam i Tobie dam”. W tych dniach będziemy zbierać odzież dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie oraz dla ich rodzin, znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Piękne, czyściutkie lub nowe ubrania (spodnie, spódnice, bluzki, kurtki, rękawiczki, czapki, koszulki, bluzy, buty itp.) należy przynosić na dyżurkę szkolną. Wszystkim, którzy przyłączą się do tego dzieła, dziękuje z całego serca Grupa Charytatywna ZSP.
 

 

 
 
     Dnia 8 listopada w Centrum Handlowym Ogrody uczniowie klasy pierwszej liceum i drugiej gimnazjum wzięli udział w wydarzeniu poświęconemu zachęcaniu mieszkańców Elbląga do czytania książek. Na miejsce przyszło ponad piętnaścioro uczestników. Przebrani za bohaterów książek, jeżdżąc na rolkach i rowerach, uczniowie rozdawali zapakowane w szary papier książki przypadkowym osobom spotkanym po drodze. Reakcje odbiorców były przeróżne. Niektórzy z ciekawością wypytywali się, o wydarzenie, inni zwyczajnie brali upominki i odchodzili bez słowa. Znaleźli się też tacy, którzy nie chcieli ich wziąć w ogóle.   
 
 
 

 

 
 
         We wtorek 31.10.2017r. na korytarzach i w klasach naszej szkoły  pojawili się świeci. Po raz kolejny pokazaliśmy,
 jak dobro może być radosne i piękne. Bractwo Szkól Pobożnych działające w ZSP w Elblągu po raz kolejny 
zorganizowało Bal Wszystkich Świętych. W takt pijarskich tańców i pląsów wesoło podskakiwali  święci i błogosławieni, dobrze znani starszym i młodszym uczniom, a Ci potrafili wskazać zalety osób, za które się przebrali oraz opowiedzieć różne fakty z ich życia. Wiadomo, że ducha kształtuje także rywalizacja sportowa i wiedza. Tego dnia nie zabrakło konkurencji sprawnościowych – dlatego święci z poświęceniem gimnastykowali się pod trzonkiem miotły, a potem w zespołach klasowych zabłysnęli wiedzą przy rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów i quizów. Klasy  I – III SP wykazały się bardzo wyrównanym poziomem swoich informacji o życiu i działalności św. Faustyna Migueza , tak jak i młodzież klas: VI i VII, natomiast wśród klas IV – V najlepsza była klasa piąta. Święty Faustyn to pijar kanonizowany przez Ojca Franciszka I w dniu 15 października 2017r.

Czytaj więcej...

 
   
    10 października uczniowie klasy 2 SP wraz z paniami wybrali się do Bażantarni, gdzie spędzili aktywnie czas w parku linowym. Dzieci zostały wyposażone w profesjonalny sprzęt asekuracyjny, następnie przeszły szkolenie, podczas którego pani instruktor tłumaczyła zasady posługiwania się tym sprzętem oraz pokazywała, jak prawidłowo pokonać przeszkody. Wszyscy świetnie się bawili pokonując kolejne etapy trasy. Okazało się, że to niesamowita przygoda i szansa na zmierzenie się ze swoimi słabościami. Pobyt w parku linowym dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w ich  pamięci.
    11 października klasa 2 brała udział w zajęciach plastycznych , w nauce składania kartek techniką origami. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. "Paleta barw". Celem zajęć było kształtowanie i rozwijanie umiejętności artystycznych u dzieci.
     Pod koniec października drugoklasiści z wielką przyjemnością gościli przedszkolaków z Przedszkola Katolickiego Dorotka. W trakcie spotkania bawiono się się przy muzyce i dzieci wykonały pracę plastyczną "Strach na wróble". Były to zajęcia adaptacyjno-integracyjne.

 

Czytaj więcej...

 
   
    W październiku w Szkole Podstawowej miał miejsce konkurs na najciekawszy różaniec. Mottem konkursu były słowa  Papieża - Polaka św. Jan Pawła II – „Różaniec - to skarb, który trzeba odkryć”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w Konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów i dzieł, które wykonali. Podziękowania także dla Rodziców za pomoc dzieciom młodszym. Nagrody i wyróżnienia zostały rozdane we wtorek 31 października br. 
Wszystkim uczestnikom życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej. Nad całością konkursu pieczę sprawowali p. Katarzyna Ławrynowicz i o. Stanisław.
 

 

 

 
   
     Od 20.09.2017 r. do 18.10.2017 r. trwała w naszej szkole coroczna akcja charytatywna pt. „Mam i Tobie dam – cz.1”, czyli zbiórka przyborów szkolnych i artykułów papierniczych dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. W tym roku również, jak od wielu lat, zebrane materiały trafią do dzieci uczących się obecnie w Publicznej Szkole Podstawowej im. Państwowej Straży Pożarnej w Nowakowie.
Grupa Charytatywna przygotowała i wręczyła słodką nagrodę dwóm klasom, które zebrały najwięcej przyborów szkolnych: klasie III SP i III „b” gim.
Serdecznie dziękujemy, za każdy dar, wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznej zbiórce.
 

Czytaj więcej...

 
   
W nocy 12 października z czwartku na piątek grupa młodzieży III klasy gimnazjum, liceum i absolwentów, pod opieką p. Ali J., p. Agnieszki B. i o. Darka, udała się do Krakowa na kolejne już 17. Spotkanie Młodzieży Pijarskiej, którego myślą przewodnią było CoMuDasz. Piątkowy spacer po mieście Kraka, spotkania ze znajomymi i wspaniała prezentacja naszej grupy rozpoczęły udaną przygodę w duchu kalasantyńskim - www.youtube.com
Konferencje, wspólne posiłki, perfekcyjnie przygotowana zabawa, modlitwa, adoracja, spacer szlakiem krakowskich świątyń, nocne rozmowy, przyjacielskie spotkania, nowe znajomości wypełniały obficie zaplanowany czas. 
Wszystko albo nic - to zachęta do radykalnej postawy i odpowiedzi na pytanie: Co Mu dasz? Pytanie, które staje przed każdym z nas.

Czytaj więcej...

 
 
    W ramach współpracy z przedszkolami w roku szkolnym 2017/18, 29 września.odbyło się I-sze spotkanie integracyjne uczniów klasy III SP z dziećmi sześcioletnimi z Przedszkola nr 26 wraz z wychowawcami. Zajęcia rozpoczęły się od grupowego powitania przez wychowawczynię p. Marysię i wspólnej zabawy " Zaklaszczmy w ręce". Następnie dzieci pięknie odpowiadały na pytania dotyczące jesieni. W dalszej części spotkania wspólnie wykonały pracę plastyczną - jesienną sowę. Na zakończenie zaśpiewały i zatańczyły do piosenki "Orzeszki". Wszystkie dzieci miło i przyjemnie spędziły czas, który na długo pozostanie w ich pamięci.
 
 
 
KONKURS PLASTYCZNY PT. „Mój Anioł Stróż” – klasy I-III
I m-ce Julia Szczepańska kl. I, Wojciech Jakubowski kl. III
II m-ce Maria Pelc kl. I, Paulina Piróg kl. II
III m-ce Miłosz Bielecki kl. III, Wiktoria Wiśniewska kl. III
WYRÓŻNIENIA:
1. Michał Urbaniak kl. I
2. Hanna Piskunowicz kl. II
3. Aleksander Rodziewicz kl. I
4. Krzysztof Jankowiak kl. I
KONKURS PIOSENKI „ANIELSKIEJ”
I miejsce kl. V z piosenką pt. „Tobie chór Aniołów śpiewa”
 
 
 
 
        W związku z obchodami święta Aniołów Stróżów, które przypada w dniu 02.10.2017 r.Grupa Charytatywna ogłasza 2 konkursy: Konkurs plastyczny – dla klas I-III oraz Konkurs na „anielską piosenkę” – dla klas IV-VI.
Konkurs plastyczny - Każdy uczeń może wykonać pracę plastyczną pt. „Mój Anioł Stróż”. Technika i format są dowolne. Wykonane prace należy złożyć w gabinecie pedagoga szkolnego w dniu 02.10.2017 r. (poniedziałek) na długiej przerwie o godz. 10:35-10:50.

Czytaj więcej...

 
 
        
 
          Zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę świętą wspólnoty szkolnej w niedzielę 17 września  o godz. 17.00 w kościele św. Floriana. Podczas Eucharystii uczniowie klasy I SP i kl. I LO złożą uroczyste ślubowanie i zostaną oficjalnie przyjęci do społeczności szkoły.

Copyright © 2017 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.