Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
12-13.10 SMP Kraków 21.10 - Msza Wspólnoty Szkolnej

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 
     
       W nasze szkole w miesiącu październiku na dużej przerwie – o godz. 10.35. w holu szkoły  /przy Ikonie - Tryptyku/ dzieci i wychowawcy  modlą się wspólnie odmawiając dziesiątkę Różańca w intencji Ojczyzny. 
Każdego dnia modlimy się w intencji Polski, w myśl zasady:
Ojczyzna to… uczniowie i studenci (postać św. Stanisława Kostki)
Ojczyzna to… chorzy, cierpiący, ubodzy i bezdomni (postać bł. Hanny Chrzanowskiej)
Ojczyzna to… książka i prasa (postać św. Maksymilian)
 
Dzieci  biorą również udział  w KONKURSIE na najciekawszy i najpiękniejszy Różaniec .
Królowo Polski, módl się za nami!

Czytaj więcej...

 
     
     W dniach 17-18 września klasa IV SP brała udział w wyjeździe integracyjnym w Tolkmicku. Klasa wraz z p. Agnieszką i p. Izą spędziła bardzo miły czas w domu rekolekcyjnym u o.o. Salezjanów. W poniedziałkowe popołudnie do Tolkmicka przyjechał o. Grzegorz wraz z animatorami: Weroniką, Mikołajem, Mateuszem i Jakubem. Licealiści zorganizowali swoim młodszym kolegom gry i zabawy integracyjne oraz wspólną modlitwę. Pobyt w Tolkmicku był bardzo wartościowym czasem, gdzie uczniowie wraz z panią wychowawczynią mogli się lepiej poznać i pobyć ze sobą. 

 

 
     W dniach 3-7 września tego roku grupa licealistów brała udział w obozie naukowym organizowanym przy współpracy z krakowskim liceum pijarskim. Wyjazd był formą nagrody za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018. Celem wyprawy było Trójmiasto i Półwysep Helski. Pierwszego dnia młodzież poznawała modernistyczne elementy architektury Gdyni. We wtorek zwiedzała gdańskie seminarium duchowne i wysłuchała koncertu organowego w katedrze oliwskiej Tego samego dnia odbyły się warsztaty w Muzeum Narodowym w Gdańsku i w Muzeum II Wojny Światowej. Następnego dnia licealiści wzięli udział w zajęciach w Europejskim Centrum Solidarności, a po południu przemieścili się na Hel.

Czytaj więcej...

 
     
 
 
       Dnia 17 września br. nasi uczniowie reprezentujący poczet sztandarowy szkoły uczestniczyli w uroczystości związanej z rocznicą napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych, następnie zaproszeni goście przeszli na cmentarz pod Krzyż Katyński, gdzie odegrano Hymn Państwowy Rzeczpospolitej Polskiej, jak również Hymn Sybiraków. Uroczystość zakończyła się apelem pamięci, salwą honorową oraz złożeniem kwiatów. 

 

 
         W niedzielę, 16 września, podczas pierwszej w tym roku szkolnym Mszy Wspólnoty Szkolnej dzieci z zerówki i pierwszej klasy szkoły podstawowej oraz młodzież z pierwszej klasy liceum złożyli swoje uczniowskie ślubowanie. Powtarzając słowa uczniowskiej roty przyrzekli dążyć do rozwoju swoich charakterów i umysłów zgodnie z Ewangelią i nauką Kościoła Katolickiego, sens życia i własne szczęście łączyć z dobrem Polski oraz pomnażać dziedzictwo szkół pijarskich przez honorowe i szlachetne postępowanie. Tym uroczystym aktem rozpoczynający swoją naukę w Zespole Szkół Pijarskich w Elblągu także duchowo podjęli się wzrastać w tożsamości ucznia pijarskiego.
Całą uroczystość uświetnił niezwykle żywy śpiew scholki szkolnej, a ministranci i lektorzy zadbali o piękną oprawę liturgiczną celebracji. Po Mszy świętej każda z klas zrobiła pamiątkowe z wychowawcą.

Czytaj więcej...

   
 
        W 100 – lecie odzyskania niepodległości modlimy się w intencji Ojczyzny.
 
Drodzy Nauczyciele i Uczniowie.
     Zapraszamy Was bardzo serdecznie na RÓŻANIEC. W miesiącu październiku na DUŻEJ PRZERWIE - godz. 10.35. w holu szkoły, przy Ikonie - Tryptyku będziemy się modlić wspólnie odmawiając  10 Różańca w intencji Ojczyzny. 
Każdego dnia modlimy się w intencji Polski, w myśl zasady:
Ojczyzna to… uczniowie i studenci (postać św. Stanisława Kostki)
Ojczyzna to… chorzy, cierpiący, ubodzy i bezdomni (postać bł. Hanny Chrzanowskiej)
Ojczyzna to… książka i prasa (postać św. Maksymilian);

Czytaj więcej...

 
 
        Prawie 50 osób: nauczycieli, rodziców i uczniów rozpoczęło pierwszą niedzielę roku szkolnego od wczesnej pobudki, bo już o godz. 6 zebrali się pod szkołą i wyruszyli do Warszawy, by razem z innymi grupami, które przyjechały z Krakowa, Katowic, Poznania i Łowicza oraz goszczącą wszystkich wspólnotą parafialno-szkolną z Warszawy i Stowarzyszeniem Parafiada przeżyć Ogólnopolską Inaugurację Roku Szkolnego 2018/2019 i rozpocząć VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „W poszukiwaniu drogi”.

Czytaj więcej...

2018 09 20a konkurs 

 
     
 
 
             W dniach od 27 do 30 sierpnia br., gdy jeszcze trwały wakacje, młodzież klasy pierwszej LO przeżywała swój obóz integracyjny w Tolkmicku - miasteczku położonym nad Zalewem Wiślanym. W towarzystwie animatorów (Ani, Karoliny, Mikołajów, Szymona i Karola), pod opieką pani Alicji i o. Grzegorza – wychowawcy, z każdą godziną budowali wspólnotę w modlitwie, zabawie, dyskusji, przy wspólnych posiłkach, w tańcu i grach.

Czytaj więcej...

 

pdf
   
 List pasterski z okazji VIII Tygodnia Wychowania 

 

Copyright © 2018 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.