Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
19.SMP - Kraków 11-14.10.2019

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 

 

 
 
 
          Zapraszamy Wszystkich Chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej w szkolnej kaplicy – w październiku od poniedziałku do piątku – na dużej przerwie o godz. 10.35. (1 dziesiątek różańca) – to mało i tak wiele. Rozpoczęliśmy 1 października.
      Dzieci otrzymały "paszport", a każdego dnia można otrzymać naklejkę, w ten sposób poznając tajemnice Różańca.
   Zapraszamy również dzieci młodsze do KONKURSU różańcowego - na najciekawszy i pomysłowy różaniec. Prace przynosimy do P. Kasi Ławrynowicz lub do o. Stanisława.

 

 

       
   Rusza nabór uczestników do projektu ERASMUS+ Sektor Edukacja szkolna realizowany w naszej szkole od tego roku szkolnego przez dwa lata. Projekt kierowany jest do uczniów klas I LO. Wraz z uczniami z Węgier (Kecskemet) i Hiszpanii (Olot) będziemy realizować wymiany uczniów oraz wspólne zajęcia z zakresu nauk ścisłych, robotyki i języków obcych. W ramach projektu zapraszamy też do zgłaszania się ochotników na długoterminową wymianę uczniów. Ta nowa ciekawa propozycja dotyczy wyjazdu / przyjęcia na 2 miesiące ucznia do/ze szkoły partnerskiej z Węgier lub Hiszpanii. Uczeń nie tylko realizuje swój program nauczania, ale także ma niepowtarzalną możliwość doskonalenia językowego oraz poznawania kultury i obyczajowości danego kraju.

Czytaj więcej...

 

 

       
     W dniach 20–31.07. tr. grupa 20 dzieci z naszej Szkoły Podstawowej odpoczywała na kolonii w pięknej górskiej miejscowości Węgierska Górka. Po długiej podróży pociągiem z Tczewa do Katowic, a później do miejsca docelowego dzieci wraz z opiekunami zostały bardzo gościnie przyjęte przez gospodarzy. Kolonistom nie brakowało atrakcji. Zwiedzili Węgierską Górkę, następnie Górę Żar, gdzie podziwiali loty na paralotni, jak również odbyli rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim. Bardzo ciekawa była wycieczka do Koniakowa  i  Istebnej w czasie, której można było obejrzeć największą koronkę świata oraz centrum wykonywania koronek, które słyną na cały świat. W Centrum Pasterskim dzieci dowiedziały się dużo na temat owiec oraz jak powstają sery owcze, co to jest oscypek oraz co to są „spórne” owce oraz wiele innych ciekawostek z życia górali beskidzkich. W chacie u Kawuloka można było posłuchać ciekawej prelekcji.     

Czytaj więcej...

 

 

 
 
       
   Wykaz podręczników do klas LO,  3 -  i 4 - letniego - załączniki [kliknij];
 
    Do SP - podręczniki darmowe;
 
    Do zerówki: Dzieciaki w akcji - sześciolatki, Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha,        Nowa Era - istnieje możliwość wspólnego zamówienia na początku roku.

Copyright © 2019 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.