Back To Top.

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
16.01.2020 - zebrania semestralne

Zespół Szkół Pijarskich

im. św. Mikołaja w Elblągu

 
         
         Na sto dni przed najważniejszymi egzaminami maturzyści z  naszej szkoły bawili się na balu studniówkowym. Jak we wstępie podkreślili “Bal ten trwa zaledwie jedną noc” i ten właśnie wieczór był dla nich czasem odstąpienia od trosk codzienności i nauki.Wszyscy uczniowie klasy III, tworząc dziesięć par dumnie kroczyli po parkiecie, aby uświetnić polską tradycję, wykonując poloneza. Podczas tańca można było zauważyć swobodę, a nawet usłyszeć ciche chichotanie. 
       Następnie o zabranie głosu został poproszony Ojciec Dyrektor Rafał Roszer. “Bądźcie odważni, radośni, wytrwali i nie bójcie się oddać wszystkiego co macie Jezusowi”- mówił.

 

Młodzież wykonała również gest w stronę rodziców, dziękując im za trud wychowania oraz poświęcony czas. Maturzyści wręczyli swoim rodzicom czerwone róże, symbol miłości jaką otrzymali przez wszystkie lata dzieciństwa. Piękne i radosne słowa wybrzmiały również od przedstawiciela Rady Rodziców, który wspominając własną studniówkę życzył uczniom klasy III, aby ten bal był niepowtarzalny i zapamiętany przez młodych na całe życie. 
Powaga przemówienia przeplatała się nieraz z elementami śmiechu, a nawet wzruszenia, nie tylko ze strony rodziców. Dalsza część nocy minęła na wspólnej zabawie, tańcach i radości ze wspólnego bycia i celebrowania tak ważnego wydarzenia, jakim był bal maturalny.

 

 

 

 

 

Copyright © 2020 Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu Rights Reserved.